İnfaz Yasasına Yeniden Refah kanadından önemli yorum
Günlerce tartışmaları süren ve TBMM Genel Kurul’da kabul edilen İnfaz Düzenlemesi ile ilgili Yeniden Refah Partisi kanadından önemli bir yorum geldi.

Kabul öncesi yapılan değerlendirmeler, yasanın kabulünün ardından da devam etti. Yapılan tartışmalara bir yenisi de Yeniden Refah Partisi kanadından geldi. Tartışmalara dahil olan isim, Türkiye'nin en genç İl Başkanı (25) ünvanıyla bilinen Muhammed Fatih Müjdeci. Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Çankırı İl Başkanı olan Müjdeci’den bu konuda öyle bir açıklama geldi ki..

Müjdeci, yapılan düzenlemeye olumsuz olarak baktığını, resmi twitter hesabı ve internet sayfası üzerinden yaptığı açıklamayla belirtirken; Ak Parti ve MHP için de “KOALİSYON” terimini kullandı.

Açıklamasına, “Devlete karşı işlenen suçlarda affetme yetkisinin devlette, şahıslara karşı işlenen suçlarda da affetme yetkisinin bu suçtan zarar gören mağdurda yani şahıslarda olması gerekmektedir.” diyerek başlayan Müjdeci, sözlerini “Ak Parti ve MHP koalisyonun çıkartmış olduğu af yasası vicdanları yaralamıştır.” diyerek tamamladı.

https://www.haberegel.net/siyaset/infaz-yasasina-yeniden-refah-kanadindan-onemli-yorum/