Haberin doğru adresi
Refah Gündem
Refah Gündem » GENÇLİK » Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre TAŞÇI'dan Doğu Türkistan çağrısı

Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre TAŞÇI'dan Doğu Türkistan çağrısı

Tarih: 27.02.20
Yazar: refah
Başlık: GENÇLİK
Yorumlar (0)

Refah Gündem - Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Taşçı, Çin'in Doğu Türkistan zulmü ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Yunus Emre Taşçı, İslam coğrafyasının son yüzyılda Irkçı Emperyalistlerin ve Siyonistlerin yaptığı katliam ve zulümlere ezildiğinin, dünyanın geri kalan ülkelerin ise bunlara göz yumduğunu belirtti.
 "Yıllardan beri bölgede yaşayan Uygur Türklerine yönelik baskılar her geçen gün artmakta, bölge halkına tüm dünyanın gözü önünde açıkça zulmedilmekte ve sistematik bir asimilasyon politikası uygulanmaktadır. Doğu Türkistan'ın soydaş, dindaş ve kardeş halkının hukuki teamüllere aykırı gerekçelerle Çin cezaevlerinde insanlık dışı şartlarda alıkonulduğu, sağlık başta olmak üzere hiçbir temel insani gerekliliğin yerine getirilmediği bu kamplarda Çin'e sadık birer köle olmaya zorlandıkları kamuoyumuzun vicdanını zedeleyen bir gerçeklik olarak karşımızda durmaktadır.

Bunun dışında çağdışı köle düzeniyle hiçbir sosyal statü verilmeyen Uygur Türkleri, tamamen benlikleri çiğnenmiş bir yaşantı sürmektedir. Çin devleti, Doğu Türkistan'da kadın, çocuk, yaşlı demeden insanlık dışı birçok eziyet gerçekleştirmektedir. Türk kızları Çinlilerle evlendirilmeye zorlanmakta, çocuklar, Çinlileştirilmek için ailelerinden zorla alınıp kamplarda eğitime tabi tutulmaktadırlar. Uygur ve Kazak alimler, edipler ve sanatçılar akıl almaz işkencelere maruz kalmakta ve Çin zindanlarında şehit olmaktadırlar.

Çin'in hedefi İslâm'ı Doğu Türkistan'dan silmek

Maalesef Doğu Türkistan'da Türk-İslam eserlerinin bir bir yok edildiğini üzülerek müşahade etmekteyiz. Uydu fotoğraflarıyla ortaya çıkan belgelerde görüldüğü üzere, Hotan kentindeki 800 yıllık Bayram Camisi yıkılmıştır. Bağımsız kaynaklara göre, Çin sadece 1997'den bu yana Doğu Türkistan'da 1200'ün üzerinde büyük camiyi ibadete kapatmıştır. Ayrıca yüzlerce küçük mescidin de kapısına kilit vurulmuştur. Görünen odur ki; Çin'in, Müslümanlara yönelik resmi politikası, İslâm'ı silmeyi ve İslâmiyet'e bağlılığı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.

Zulüm her kimden gelirse gelsin karşısında olmak bizim şiarımız olması gerekirken, devlet yetkililerimiz nezdinde doyurucu açıklama yapmamak tarihimize ve inancımıza aykırı bir durumdur. Bu vesileyle, kamuoyu vicdanının ortak taleplerinin yetkili makamlarımız tarafından dikkate alınmasını talep ediyor ve bir an evvel gerekli adımların atılması için kendilerini sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Bu hazin ahval içerisinde 50 yıllık şanlı mazisinde mazlumun dostu, zalimin hasmı olmayı şiar edinmiş Milli Görüş Gençliği olarak açıkça belirtiyoruz ki, bizler Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan öncülüğünde bütün mağdur ve mazlum coğrafyalara umut saçmak için geliyoruz. Biz, iktidarımızda D-60'ları kurarak tüm insanlığın refahı için mücadele edeceğiz. İnsanlık için, mazlumlar için; zalimlere karşı Yeniden Refah Partisi Gençliği olarak biz varız!'' Dedi
Yorum Yap
Kodu Güncelle