Haberin doğru adresi
Refah Gündem
Refah Gündem » BÖLGESEL » Yeniden Refah Partisi İl Bursa Başkanı Öztürk; Seferberlik başlattık

Yeniden Refah Partisi İl Bursa Başkanı Öztürk; Seferberlik başlattık

Tarih: 27.02.20
Yazar: refah
Başlık: BÖLGESEL
Yorumlar (0)

Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Naim Öztürk yakın zamanda başlayacakları çalışmaları 'seferberlik başlattık' cümlesiyle özetledi.

Yeniden Refah partisi Bursa İl Başkanı Naim Öztürk , partisinin 2020 yılının ilk çeyreğinde Bursa'da yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ocak-Nisan periyodunda yapacakları çalışmalarla tüm Bursalı hemşehrileriyle buluşacaklarını ifade eden Yeniden Refah Partisi Bursa İl Başkanı Öztürk, 'Ramazan ayına kadar Bursa bizi hissedecek' söyleminde bulundu.

-Sayın Başkan, Bursalılara neler anlatıyorsunuz, size neler soruluyor?

Bursa adeta bir mini Türkiye gibi. Birçok ilden gelip Bursa'mıza yerleşenler var. Her bölge insanının kendince sorun ve buna bağlı olarak soruları değişebiliyor. Bizlere öncelikle büyük bir sevgi var bunu görüyoruz. Bunun sebebi ise partimizin ismi ve genel başkanı diye düşünüyoruz. Partimizin ismi Yeniden Refah Partisi, genel başkanımız ise Erbakan. Erbakan ismini duyanlar direk olarak merhum Erbakan Hocamızı anlatmaya başlıyor.Genel başkanımızın da Necmettin Erbakan Hocamızın yolunda ilerlediğini ilettiğimizde memnun oluyorlar. Sorular genellikle geçim sıkıntısı, işsizlik, eğitim ve sağlıktaki genel sıkıntılardan oluşuyor. Trafik yoğunluğundan da oldukça fazla soru alıyoruz. Tabi bizim sorumlu olduğumuz yer Bursa. Öncelikle Bursa hakkında fikirlerimizi aktarıyoruz.

-Peki en çok hangi konuda vatandaş size soru yöneltiyor?

İşsizliğin 600 bin civarına yükselmiş olması, sanayi şehri Bursamızı da olumsuz etkiliyor. Belediyelerimizin aşırı borçlu durumda olması ekonomik olarak hayatı daraltıyor. Özellikle EYT ile ilgili sık sorular alıyoruz. EYT hakkında Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan 'ın tavrı çok net; 'İlk fırsatta EYT'yi çözüme kavuşturacağız' diyor.

-Sayın Başkan, Yeniden Refah Partisi'nin Bursa'daki son durumu nedir?

-Genel başkanımızın partiyi kurduktan sonra bize görev verdiği tarihten bu güne kadar 11 ay geçti. Biz bu sürede 17 ilçemizde görevlendirme yaptık. Şu anda 10 ilçemizde kongremizi yaptık. Ardından Merinos'ta emniyet kayıtlarına göre 9 bin kişinin katılımıyla Bursa il kongremizi Genel Başkanımız Erbakan'ın katılımı ile yaptık. Sayın genel başkanımızı tam bin genç ile karşıladık. Kısa bir süre önce Ankara Arena'da emniyet rakamlarına göre, 45 bin kişinin katılımıyla Türkiye rekoru kırdığımız büyük kongremizi gerçekleştirdik. Şimdi kongre yapmaya hazır 4 ilçemizde bu heyecanı yaşayacağız. Her ay rapor verdiğimiz için net üye sayımız 9 bin 882 kişiye ulaştı.

-Sayın Öztürk, ocak şubat mart ve nisan aylarında ne gibi çalışmalar yapılacak?

-Ocak ayında Bursa'mızın 1060 mahallesinde temsilci görevlendirmesi yapacağız. İlçelerimiz kendi bölgelerinde harıl harıl çalışıyor. Ziyaretler gerçekleştiriyor, üye kayıtlarına devam ediliyor. Yapılan bazı çalışmalara biz de dahil oluyor ve görüyoruz. Arazide yapılan çalışmalarda oldukça fazla bir teveccüh ile karşılaşıyoruz.

-En fazla kimler üye oluyor?

Partimize çeşitli partilerden üyeler geliyor. İlk kez siyasi parti ile tanışanlar ve AK Parti'den istifa edip bizimle yol arkadaşlığı yapanlar çoğunlukta. Ama Yeniden Refah ve yeniden Erbakan'a her partiden büyük bir sevgi seli var.'
-Son olarak, yakın zamanda yapacağınız çalışmalardan da bahseder misiniz?
-Ocak ayından bahsetmiştik. Biz Milli Görüşçüler Yeniden Büyük Türkiye için yola çıktık çalışmalarımızı tüm insanlığı kapsayacak biçimde planlıyoruz. Herkes Yeniden Refah iktidarına ve Genel Başkanımız Fatih Erbakan'ın liderliğine hazır olsun. Şubat ayı içerisinde ise Ocak ayında temsilcilerimizi belirledikten sonra temsilcilerimizden kendi yönetimlerini kurmalarını talep ediyoruz. Yönetimleri 10 kişiden oluşacak. Ardından çalışmalarımız Mart ayında da devam edecek nasıl devam edecek, bu ayda da sandık baş müşahitlerimizi belirleyeceğiz. Baş müşahitlerimiz de kendilerine dört kişiyi yardımcı olarak belirleyecek. Mart ayında sokak sorumluları site sorumluları, apartman sorumlularını belirleyeceğiz. Böylelikle baskın bir seçime hazır hale geleceğiz. Mart ayındaki çalışmalarımız Nisan ayında dört ay boyunca devam edecek üye kayıtlarımızın finaline ulaşılacak. Bursa'da üye sayımızı dört ay boyunca yapacağımız çalışmalarla iki katına çıkartmayı hedefledik. Yani her üyemizin bir üye yapmasıyla bu hedefe kolayca ulaşacağımızı biliyoruz. Ancak teşkilat görevlilerimizin ve üyelerimizin eğitimlerine de önem veriyoruz. Bu nedenle tüm bu çalışmalarımızın yanında ev sohbetleri eğitim çalışmalarını da çok önemsiyoruz. Bursa'daki çalışmalarımıza Genel Başkanımız Fatih Erbakan'ın da katılacağını belirtmek isterim
Yorum Yap
Kodu Güncelle