Haberin doğru adresi
Refah Gündem
Refah Gündem » BÖLGESEL » Yeniden Refah Partisi Malatya'da Mahalle Toplantıları Tam Gaz

Yeniden Refah Partisi Malatya'da Mahalle Toplantıları Tam Gaz

Tarih: 27.02.20
Yazar: refah
Başlık: BÖLGESEL
Yorumlar (0)


Yeniden Refah Partisi Malatya'da Mahalle Toplantıları Tam Gaz Bir Gecede İki Mahalle Toplantısı
Bir Gecede İki Mahalle Toplantısı

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım Her akşam bir Mahallemizde kardeşlerimizle buluşup Milli görüşü anlatacağız.
Bu Akşam ilk Durağımız Selçuklu mahallesinde Bayram Karadeniz abimizin evine misafir olduk
Başkan Yıldırım ; Yaptığı konuşmada millî görüşün '' Kuvvetli nin değil hakın yanında ''' olan bir dava olduğunu vurgulandı.
Yıldırım Akabinde

"BİZ SEÇİMLER İÇİN DEĞİL, GELECEK NESİLlER İÇİN ÇALIŞIYORUZ ''

diyerek konuşmasına millî görüşü anlatarak devam etti. Bu davanın hakla Batılın davası olduğunu vurguladı.Memleketimizin etrafı tam bir ateşten çember ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıyız mezhepciligi bırakıp Allahın İpine sımsıkı sarılmalıyız ,yoksa böl, parçaları, yut projesi bu.müslüman ayık olmalı , uyanık olmalı oynanan oyunu görmeli dedi.
Milli Görüş çizgisi yoksulu doyurmak, yetimi korumak ve mazlumun yanında olmaktır. Siyonizm, emperyalizm veya kapitalizm gibileriyle mücadelenin yılmaz savunucusu olan Necmettin Erbakan, yeri geldiğinde ülke, millet ve ümmet için büyük risk almış, cesur ve en net tavrı göstermiştir. Yeri gelmiş bedelleri sadece kendi ödemiş, Siyonist emperyalizmin herkesi teslim aldığı son yarım yüzyılda dimdik ayakta durmayı başarmıştır. O, sadece İslam ülkelerinin değil, Kur‘an’ın emrettiği gibi bütün dünyanın saadetini istedi.
Milli görüş; Temelde ülkemiz insanlarının mutluluğuna, İslam dünyasının huzuruna, dünya insanlığının barışına, dünya ve ahret işlerinin birlikte yürütülmesine önem veren maneviyat ağırlıklı bir siyasi görüştür.

Haset, kibir, riya, cimrilik, kıskançlık, gıybet iftira, kötü zan gibi ve benzeri kötü hasletlerden şiddetle uzak duran, kul hakkından ve Yüce Allah´ın af etmeyeceği şirke düşmekten sakınan, topluma örnek olmaya çalışan bir şahsiyettir. nefsinin haksız istek ve arzularına boyun eğmeyen, kardeşlerine kin ve husumet beslemeyen, fasıklardan gelen haberleri araştırmadan karar vermeyen, nefsinin ve dünyeviliklerin tutsağı olmayan erdemli insandır.

Hak etmediği hiçbir görevi talep etmeyen, ehli olmadığı halde kendisine bir görev verildiğinde, görevi iade edebilen, görevin ehli olan kişiyi biliyorsa, o kişiyi yetkili makamlara bildirme gibi bir görevinin olduğunu bilen ahlak sembolü bir insandır .Kendi içinde farklı dışarıda farklı olmamalıdır. Olduğu gibi görünmelidir. Basit dünyevilikler uğruna, siyasi muarızlarına şirin gözükmek için ilkelerinden asla taviz vermemelidir. Dünyevilik iktidar için değil, ebedi iktidarı kazanmanın yolu olan inancının iktidarı için çalışmalıdır.

Siyaset yaparken, merhum Erbakan Hocanın ilkeleriyle hareket eden asla istismar etmeyen, kendilerinin seçilmiş olduklarını söyleyerek kendi kendilerine pay çıkaran bir tekebbür tuzağının içine düşmemelidir. Bulunduğu yeri aydınlatamayan, ilkelerini unutan, istikamet gösteremeyen, pusulası olmayan, Müslümanlarla barışık olmayan bir insan olmamalıdır.
Milli Görüş zalime hasım olup mazlumdan yana olmaktır. Haksızlığa karşı haklı olanın yanında yer almaktır dedi
Başkan Bilal Yıldırım Katılımcıların dilek, temenni ve şikayet lerini dinleyerek çözüm önerilerinde bulundu
İkinci Durağımız Eskimalatyada Karahan mahallesi Muzaffer Ardınç Amcanın evine misafir olduk.
Allah kendilerinden Razı olsun diyerek kendilerine Millî görüş Kitapları taktim etti
Yorum Yap
Kodu Güncelle