Haberin doğru adresi
Refah Gündem
Refah Gündem » Haber » Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan'ı anlattı

Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan'ı anlattı

Tarih: 29.02.20
Yazar: refah
Başlık: Haber
Yorumlar (0)


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kocaeli'de Seka Kongre Merkezi'nde katıldığı "Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma ve Anlama Programı"nda babasının fikirlerini ve siyasal mücadelesini anlattı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan, Kocaeli 'nin İzmit ilçesinde seka kongre merkezi'nde katıldığı "Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı Anma ve Anlama Programı"nda babası Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN ' nın fikirlerini ve siyasal mücadelesini anlattı.
Kocaeli  Erbakan Vakfınca düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından merhum Erbakan'ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle devam etti.


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih EERBAKAN , yaptığı konuşmada, babası eski başbakanlardan merhum Prof.Dr. Necmettin EERBAKAN 'ı vefatının 9. yılında rahmetle yad etti.
 Milli görüş lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan'ın kendilerine emanet ettiği Milli Görüş sancağını canla, başla son nefeslerine kadar taşıyacaklarını belirten Dr. Fatih Erbakan, Milli Görüş 'ün kıyamete kadar baki kalacağını söyledi.
Dr.Fatih Erbakan, Erbakan Hoca'yı özlemle andıklarını dile getirerek, "Hem bu akşam Kocaeli'de hem de Türkiye'nin dört bir yanında yüz binlerce pırıl pırıl, gencecik dava erlerini görmekle en büyük bahtiyarlığı yaşıyoruz. Evet, Erbakan Hocamız aramızdan ayrıldı ama Anadolu'nun dört bir yanında yüz binlerce genç Erbakan yeniden geliyor. Bu programlar vesilesiyle Erbakan Hocamıza her geçen sene artan özlemimizi ifade ederken diğer taraftan onun açtığı yolda bütün zorluklara rağmen yürüme kararlılığında olduğumuzu haykırmış oluyoruz." diye kalabalığa seslendi.
Bu yıl Necmettin Erbakan'ı "Milletini seven Erbakan" sözüyle andıklarını dile getiren Yeniden Refah Partisi genel başkanı Dr.Fatih Erbakan, bu sözün kendileri için ne anlama geldiğini anlattı.

Dr. Fatih Erbakan, şöyle konuştu:

"Necmettin Erbakan demek hakkın hakim kılınması demektir çünkü Erbakan demek, kuvvetin değil, hakkın üstün tutulması demektir çünkü Erbakan demek, bolluk ve bereket demektir çünkü Erbakan demek, kul haklarının teminat altına alınması demektir çünkü Erbakan demek, milletin hakkını gasbeden, milleti sömüren zihniyete karşı çıkmak ve bu zihniyetle mücadele ederken gerekirse bedel ödemekten asla ve asla çekinmemek demektir çünkü Erbakan demek, ayrım gözetmeksizin 82 milyona şefkat, merhamet ve hizmet demektir.
Söylediğimiz bu sözlerin birebir karşılıkları Erbakan Hocamızın hayatında mevcuttur." Dedi
Yorum Yap
Kodu Güncelle