Haberin doğru adresi
Refah Gündem
Refah Gündem » Haber » Fatih Erbakan; Açlık Sınırına Milletimizi Mahkum Ettiler

Fatih Erbakan; Açlık Sınırına Milletimizi Mahkum Ettiler

Tarih: 06.02.20
Yazar: refah
Başlık: Haber
Yorumlar (0)

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 2020 yılı için belirlenen asgari ücret'e tepki gösterdi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 2020 yılı için belirlenen asgari ücret 'e tepki göstererek, "Milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum ettiler." dedi.

8 milyona yakın asgari ücretlinin sabırsızlıkla beklediği 2020 yılı zamma ilişkin açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, "Bu yıl da maalesef her zaman olduğu gibi emekçilerin ihtiyaç ve beklentileri değil, sermayenin talepleri esas alındı." dedi.
Dr. Fatih Erbakan, 2 bin 324 TL 70 kuruş olarak açıklanan asgari ücret tutarına sert tepki göstererek ;
"Ak Parti - MHP koalisyon Hükümeti her zaman olduğu gibi emekçilerin ihtiyaç ve beklentilerini değil, sermayenin taleplerini esas aldı ve maalesef milyonlarca insanımızı bu sene de açlık sınırındaki asgari ücrete mahkum etti.

ADETA HAYATTA KALMA MÜCADELESİ İÇİNDE OLAN, MİLYONLARCA İNSANIMIZIN EMEĞİNE, ALIN TERİNE BİÇİLEN BU BEDELİ KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

1996’da REFAH iktidarının yaptığı zamlarla ayakta durabilen tüm emekçiler ve emekliler, bu sefer de YENİDEN REFAH’ı iktidara getirerek geleceklerini ve emeklerini güvence altına alacaklar..."
Yorum Yap
Kodu Güncelle